Авантура Порно Игри

AdventurePornGames

Како што сугерира насловот на оваа колекција, Авантуристичките Порно Игри се тука за да ја зачинат вашата досадна дневна рутина и да воведат некоја многу потребна разновидност во вашите навики за консумирање порно. Овие игри се за сите интересни парцели, пресврти, и ликови, и се разбира, порно сцени како што не сте замислувале порано.

Значењето На Авантурата

Авантура игри се обично оние кои вклучуваат мисии, потраги, и слични видови на приказни. Тие се за патување што вашиот карактер зема, унапредување низ светот, запознавање на нови ликови и откривање на нови територии мапа. Во текот на ова патување, ликот обично учи нови работи и се развива на некој начин.

Па, Авантура Порно Игри се слични, но малку поедноставени верзии на класичните авантура игри. Можете да го прилагодите карактерот, и ќе добиете да се игра преку приказната, но тоа е обично пократко во должина и полесно да се заврши од типични, не-порно игри.

На крајот на краиштата, ако ви требаат часови за да стигнете до вашите награди за порно, каде би била забавата?

Игра Поставување

Повеќето наслови во Авантуристичките Порно Игри имаат одредено ниво на прилагодување. Можете да изберете вашиот карактер карактеристики, од основите како што се дали тие се машки или женски на обликот на нивните тела, дали тие имаат мали, средни, големи или масивни цицки и курови. Ако имаат вошки. Да, овие игри ви овозможи да се изгради семејл, како и, па се чувствуваат слободни да одат ореви со создаде-а-карактер екран.)

Вашиот карактер, исто така, треба сексуалност, без разлика дали тие се привлечени од мажи или жени (или и двете), бидејќи Авантура Порно Игри нуди забава за сите. Ако сте до тоа, во некои игри, исто така, може да изберете почетна партнер за да започне патувањето со (нашата препорака Ќе биде страшна бомба Ешли кој доаѓа со пиштоли врзани за бутовите), но можете да се префрлат на вашиот партнер во било кој момент во текот на играта.

Откако ќе ја креирате вашата прва игра персона, ќе треба да одговорите на некои повеќе прашања за темата на вашите свиоци и преференции. Бидете искрени за тоа дали сте во агресивни секс, групни секс, силување фантазии и слични, бидејќи овие се видови на авантури може или не може да се судрите врз основа на вашите одговори.

Опции За Вртење

Авантуристичките Порно Игри не бегаат од свиоците. Со оглед на аспектот на авантура, тие се фокусираат повеќе на суперхеројските, натприродните и фантастичните наслови, но ќе го најдете и вашиот фер дел од авантурите на обичниот свет.

Овде, ќе видите жешки џуџиња погодени од различни видови на хуманоидни и не-хуманоидни суштества, чудовиште курови, прекрасни принцези украдени од змејови, секој комичен суперхерој може да се мисли на добивање да се ебам или супер секси негативец или желни фан. Фантазиите за силување и груба игра се опција ако сте во поекстремни фетиши. Постојат дури и неколку игри кои се фокусираат на пипала и банда удира. Фрли жешка девојка во воена база и гледај како удираат во нејзините дупки одново и одново.)

Имиња на игри И Ликови

Авантура Порно Игри нудат наслови како Што Се Голем Ебат Авто, Светот на Куррафт, Повик на Плен, и слични приказни кои се зема на оригиналните игри.

Треба да бидете подготвени да се кандидира во познати ликови, како Што Се Бетмен во Хард Витез Крева, Железен Човек во Непобедливиот Железенкок, Вулверин во Мутант Оргија, Спајдермен во Спајдејди Веб Бенг (еден од нашите омилени), и многу повеќе. Во Авантура Порно Игри, овие познати ликови ебам тесни со долги цицки девојки кои се или таму против нивната волја или се повеќе од среќни да ги задоволи своите омилени суперхерои.

Во зависност од вашето расположение, можете да изберете повеќе авантуристички игра, оној кој има сложена приказната, но бидете сигурни дека ќе најдете лесна приказна за да кликнете преку ако сте само заинтересирани за брз.

Игра Преглед: Беснее Зелено Разурнувачот

Уште еден наслов кој се фокусира на суперхерој Од Марвел, Разбеснетиот Зелен Уништувач е Приказната за Хулк. Вие го контролирате ова навредено зелено чудовиште додека се обидува да смачка во автомобил каде што држи беспомошна гола девојка. Со користење на тастатурата му помагате на Хулк да го уништи оклопното возило малку по малку, а со секој успешен обид, ќе бидете наградени со сцена од неговиот гигантски зелен кур како удира во згодната девојка.

Ако никогаш не сте се обиделе чудовиште порно претходно, вие дефинитивно треба да се даде оваа игра. Посебно е возбудливо кога гледаш како стомакот на згодна девојка се деформира од масивен кур како На Хулк.

Квалитет И Стил

Уште Поинтересни Се оние Игри Кои се одвиваат во 2д и 3д.

Ние разбираме ако сте имале некои неповолни проблеми со 3Д во минатото, каде што позите се вкочанети, а ликовите едвај се движат.

Сепак, ништо од ова не е проблем со Авантуристичките Порно Игри. ОВИЕ 3д дизајни се луди, и ако се моделирани по не-порно игра, најверојатно нема да можете да направите разлика помеѓу оваа и оригиналната. Деталите, текстурите, па дури и малите движења се неверојатно реалистични, дури и ако зборуваме за амбиент на фантазија. Подгответе се да ги видите пичките како капат со сок, газовите се раширени околу куровите, а розевите усни се гризнати сурови.

Генерално, Авантура Порно Игри се неверојатно извонредно, и постои вистинска опасност дека можеби нема да сакате да престанете да играте со часови откако ќе започнете. (Про совет: чувајте ги ролетните отворени барем еден лизгач, за да бидете во можност да ја препознаете разликата помеѓу денот и ноќта.)

Завршни Мисли

Дури и ако не сте големи на фантазија или авантура, треба да им даде На Авантура Порно Игри одат. Тие немаат потреба од голема моќ на мозокот или имаат било какви сложени контроли. Повеќето од приказните се едноставни кликови, каде можете да контролирате кого ебете и како се ебете со нив, без разлика дали тоа е бавно и споро или тешко и брзо. Вашите оргазми ќе продолжат да доаѓаат, без оглед на тоа каков тип на игра сакате да играте.

Убавината на Авантуристичките Порно Игри е тоа што тие не бараат никакви преземања или инсталации. Се што треба да направите е да ја отворите страницата, да го прилагодите вашиот прв карактер и да го извадите вашиот петел за таа незаборавна непредвидлива сесија. Забавувајте се!

Преглед На Добрите

  • Екстремно Кинење
  • Поставувања За Фантазијата
  • Познати Ликови
  • Детален Дизајн

Преглед Лошите Страни

  • Потенцијални Комплексни Контроли

Повеќе Страници Слични На АвантураПорноИгри

Приказ На Повеќе Игри
Посета АвантураПорноИгри